Lista newsów

Novet partnerem konkursu Bargework

Firma Novet została partnerem technologicznym prestiżowego konkursu Bargework.

 

„Bargework – Biuro na wodzie” to konkurs dla architektów i projektantów, którego główną ideą jest stworzenie wizualizacji nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu biurowego zlokalizowanego na wodzie.

 

Logo konkursu Bargework

 
Celem pierwszej edycji konkursu było zaprojektowanie bryły budynku. Uczestnicy nadesłali 135 projektów, które oceniało profesjonalne jury reprezentujące świat nauki, architektury i biznesu. Oprócz zwycięskiego projektu, wyróżnienie otrzymało pięć innych prac. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się podczas V Kongresu Stolarki Polskiej zorganizowanego przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Autorzy najlepszej bryły zostali uhonorowani czekiem o wartości 20 000 złotych.Klamka TechW najbliższej edycji Bargework zadaniem uczestników będzie wykonanie projektu wnętrza biura na wodzie. Mają się w nim znaleźć elementy wyposażenia oferowane przez partnerów technologicznych konkursu. Jednym z nich jest firma Novet, która zaproponowała do biura na wodzie trzy modele klamek z technologią CLAQ wykonanych z materiału PURA:

Tech, Linear i O.

 

 

Klamka Linear

 

 

Wszystkie trzy modele klamek posiadają 4 klasę kategorii użytkowania zgodnie z normą

EN 1906 i mogą być stosowane w warunkach, w których istnieje wysokie ryzyko wielokrotnego nieprawidłowego i intensywnego użytkowania.

 

 

 

 

Klamka O

Wygodny montaż klamek Tech, Linear i O zapewnia bezimbusowy system CLAQ wykorzystujący rozetę ze wstępnie napiętą dwukierunkową sprężyną. Opcjonalnie klamki można wyposażyć w podkładkę termiczną TERMI, która poprawia efektywność energetyczną budynku lub podkładkę dymoszczelną FIRE uszczelniającą w czasie pożaru otwory, w których zamontowana jest klamka. Dodatkowe wyposażenie klamek uzupełnia trzpień dzielony SAFETY umożliwiający zastosowanie klamek z zamkami przeciwpanicznymi zgodnie z normą EN 179.

 

 


Powłoka BIOV

 

Tech, Linear i O to klamki o nowoczesnym kształcie dostępne z wytrzymałą powłoką BIOV, która zapewnia bardzo wysoki 4 stopień ochrony antykorozyjnej i posiada gwarancję na 25 lat.

 

Klamki zostały przetestowane na działanie mgły solankowej przez 2000 godzin, dzięki czemu można je instalować zarówno w drzwiach wewnętrznych jak i zewnętrznych.

 

 

 

Linki do pobrania brył klamek.

Pliki w formatach: 3D Studio Max i IGES.

 

KLAMKA TECH:

 

  ikona pliku 3dmaxPliki spakowane ZIP w formacie 3D Studio Max

 

 ikona pliku 3dmaxPliki spakowane ZIP w formacie IGES AutoCAD

 

 

KLAMKA LINEAR:

 

 ikona pliku 3dmaxPliki spakowane ZIP w formacie 3D Studio Max

 

 ikona pliku 3dmaxPliki spakowane ZIP w formacie IGES AutoCAD

 

 

KLAMKA O:

 

 ikona pliku 3dmaxPliki spakowane ZIP w formacie 3D Studio Max

 

 ikona pliku 3dmaxPliki spakowane ZIP w formacie IGES AutoCAD