Lista newsów

Argo - aplikacja do zarządzania systemami kontroli dostępu

Logo Argo
Firma Iseo sukcesywnie rozbudowuje grupę produktów IseoZero1, umożliwiających tworzenie nowoczesnych, łatwych w obsłudze i funkcjonalnych systemów kontroli dostępu. Do zarządzania ich pracą dedykowana jest aplikacja o nazwie Argo, która współpracuje obecnie z elektroniczną wkładką bębenkową Libra Smart, ale już wkrótce umożliwi także programowanie innych urządzeń IseoZero1.

 

Aplikację może bezpłatnie pobrać i zainstalować każdy właściciel smartfona, tableta lub innego urządzenia przenośnego obsługującego technologię Bluetooth i wyposażonego w oryginalny system operacyjny iOS
(w wersji 7.0 lub nowszej) lub Android (w wersji 4.3 Jelly Bean lub nowszej z obsługą Smart Bluetooth).

Argo komunikuje się z wkładką Libra Smart i umożliwia zarządzanie uprawnieniami dostępu dla maksymalnie
300 użytkowników oraz zapamiętuje 1000 ostatnich zdarzeń. Rejestr zdarzeń można przeglądać na ekranie urządzenia przenośnego lub wyeksportować do tabeli czy pliku CSV, a następnie skopiować do dowolnego komputera.

 

Karta USER

  

Fot. Otwieranie drzwi za pomocą karty USER zaprogramowanej przy użyciu aplikacji Argo

 

Elektroniczna wkładka bębenkowa Libra Smart jest urządzeniem w pełni autonomicznym (tzw. stand-alone). Oznacza to, że do jej zaprogramowania wystarczy użyć jakiegokolwiek urządzenia przenośnego z zainstalowaną aplikacją Argo, która dzięki technologii Bluetooth komunikuje się z Librą Smart z odległości do 10 metrów.
Sama wkładka pracuje w trybie offline, a więc nie musi znajdować się w zasięgu jakiejkolwiek sieci bezprzewodowej czy komórkowej. Dodatkowo Libra Smart czerpie zasilanie z wbudowanej baterii litowej, co wyklucza konieczność stosowania zewnętrznych źródeł zasilania czy doprowadzania kabli.

 

Smartfon z Argo

 

Fot. Otwieranie drzwi za pomocą smartfona z zainstalowaną aplikacją Argo

 

Komunikacja z urządzeniem odbywa się przy wykorzystaniu technologii zbliżeniowej NFC (standard Mifare), umożliwiając programowanie i wykorzystywanie wszystkich kart, pasków, zegarków, breloczków, pastylek itp. obsługujących ten standard. Dane przesyłane pomiędzy kartą, a elektroniczną wkładką bębenkową Libra Smart
są szyfrowane przy użyciu bezpiecznego 128-bitowego klucza AES. Informacje na temat zdarzeń i uprawnień poszczególnych użytkowników rejestrowane są wyłącznie w pamięci wkładki. Wyklucza to możliwość przechwycenia lub uzyskania dostępu do poufnych danych metodą ataku kryptologicznego z wykorzystaniem podsłuchu (tzw. atak man-in-the-middle), czy poprzez użycie algorytmu siłowego (tzw. atak brute force).

 

Smartwatch Argo

 

Fot. Otwieranie drzwi za pomocą smartwatcha z zainstalowaną aplikacją Argo

 

Obsługa aplikacji Argo jest prosta i intuicyjna. Dzięki temu zaprogramowanie wkładki Libra Smart wedle indywidualnych preferencji, nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, ani umiejętności z zakresu informatyki czy automatyki. Do każdej wkładki przypisana jest karta MASTER, która służy do zarządzania prawami dostępu użytkowników kart USER. Każdą zagubioną kartę można natychmiast zablokować, aby wykluczyć jej użycie przez osobę nieuprawnioną.

 

Libra Smart

 

Fot. Elektroniczna wkładka bębenkowa Libra Smart

 

Aplikacja Argo korzysta z kalendarza i zegara, co pozwala sprawdzić kolejność zdarzeń oraz ustalić ich dokładną datę i czas. Dotyczy to zarówno przypadków udzielenia, jak i odmowy przyznania dostępu. Dodatkowo aplikacja rejestruje każdą modyfikację praw użytkownika karty USER oraz informuje o poziomie zużycia baterii litowej, która zasila elektroniczną wkładkę Libra Smart. Użytkownicy Argo są także automatycznie powiadamiani o nowych aktualizacjach oprogramowania, które podobnie jak samą aplikację, można pobierać bezpłatnie.

 

Link do pobrania aplikacji Argo w wersji na urządzenia przenośne z systemem Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iseo.android.argo&hl=en

 

Link do pobrania aplikacji Argo w wersji na urządzenia przenośne z systemem iOS:

https://itunes.apple.com/nz/app/iseo-argo/id949943071?mt=8