Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Securex 2024 z udziałem NOVET

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Securex 2024

Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Securex 2024 to wydarzenie, które odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2024 roku w Poznaniu. Jednym z jego uczestników jest firma NOVET, a na jej stoisku zaprezentowane zostaną najnowsze urządzenia i rozwiązania kontroli dostępu czołowych europejskich marek, takich jak Dorcas, ISEO oraz Südmetall.

Hasło przewodnie i zakres tematyczny wydarzenia

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji targów jest "Bezpieczna przyszłość. Niekonwencjonalne rozwiązania w branży security”. Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje takie zagadnienia jak: urządzenia i systemy kontroli dostępu (SKD), urządzenia i systemy telewizji użytkowej (CCTV), urządzenia i systemy alarmowe do ochrony przed włamaniem, napadem i kradzieżą (SSWiN), urządzenia i systemy sygnalizacji pożarowej, systemy ochrony danych, elektroniczne systemy zarządzania inteligentnym budynkiem (BMS), elementy dla elektronicznych systemów zabezpieczeń, mechaniczne systemy zabezpieczeń, zabezpieczenia transportu, pojazdy specjalne, sprzęt i środki do samoobrony, systemy wykrywania i zwalczania przestępczości, usługi w zakresie ochrony i nadzoru, systemy łączności i zarządzania w stanach kryzysowych oraz wyposażenie i sprzęt dla służb mundurowych.

Uczestnicy Securex 2024

Oprócz firmy NOVET, uczestnikami wydarzenia Securex 2024 są między innymi: przedstawiciele branży zabezpieczeń technicznych, projektanci, integratorzy, instalatorzy, przedstawiciele handlowi z obszaru systemów i instalacji alarmowych, przeciwpożarowych i IT, biura projektowe i architektoniczne, osoby zarządzające bezpieczeństwem w budynkach użyteczności publicznej i infrastruktury krytycznej, szefowie działów bezpieczeństwa instytucji publicznych i komercyjnych, naukowcy, studenci i eksperci zajmujący się tematyką bezpieczeństwa, przedstawiciele instytucji bezpieczeństwa publicznego, przedstawiciele sektora ochrony osób i mienia oraz firmy detektywistyczne.

Patronat honorowy nad targami Securex 2024 objęło NATO DEEP (Defence Education Enhancement Programme) eAcademy. Równolegle z wydarzeniem Securex 2024 odbywa się I Międzynarodowy Kongres Zabezpieczeń Technicznych - „W poszukiwaniu innowacji i dobrych praktyk” składający się z tematycznych sesji, debat oraz warsztatów dotyczących zabezpieczeń technicznych i bezpieczeństwa fizycznego.

Rozwiązania kontroli dostępu na stoisku NOVET

Stoisko NOVET będzie znajdować się na parterze w Pawilonie 6 w sektorze C tuż obok łącznika do pawilonu 8, gdzie odbywać się będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej greenPower oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER. Znajdziemy na nim takie produkty i rozwiązania jak: elektrozaczepy, zwory elektromagnetyczne, inteligentne zamki elektromotoryczne, zamki szafkowe, zamki solenoidowe, motoryczne napędy do wkładek bębenkowych, wkładki elektromotoryczne, bezprzewodowe czytniki zbliżeniowe, czytniki biometryczne oraz sterowane elektroniczne klamki.

Zamek ÜLock Novus zasilany bateryjnie / indukcyjnie

Jednym z najciekawszych rozwiązań, z jakimi będzie można zapoznać się na stoisku NOVET jest zamek ÜLock Novus dostępny w wersji zasilanej bateryjnie oraz indukcyjnie. Jest on wyposażony w moduł Bluetooth oraz czytnik RFID, który został wbudowany w rozetę z otworem na wkładkę bębenkową. Dzięki temu nie trzeba montować dodatkowych zewnętrznych czytników, a co równie ważne sam zamek do złudzenia przypomina klasyczny zamek mechaniczny.

Sterowanie pracą zamka ÜLock Novus odbywa się za pomocą kart i tagów zbliżeniowych oraz przy użyciu smartfona z Bluetooth i zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Co więcej istnieje możliwość dopasowania do zamka różnych wkładek (np. marki ISEO) i otwierania go za pomocą klucza mechanicznego. Model ÜLock Novus posiada rozstaw 72 mm i jest dostępny w wersjach o różnych głębokościach.

ÜTopic - Napęd motoryczny do wkładek pełniący rolę zamka elektronicznego

Zasilany bateryjnie napęd motoryczny do wkładek mechanicznych z wbudowanym modułem BLE, umożliwiający sterowanie pracą wkładek mechanicznych. Pełni rolę zamka elektronicznego i jest stosowany w drzwiach z kontrolą dostępu. Sterowanie pracą napędu może odbywać się zdalnie za pomocą pilota, bezprzewodowej klawiatury, klawiatury z czytnikiem biometrycznym, moduł radiowy oraz za pomocą smartfona z zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Ponadto na obudowie napędu znajdują się przyciski kontrolne, których naciśnięcie powoduje obrót napędu.

Oprogramowanie służące do zarządzania napędem umożliwia wygenerowanie i przesłanie elektronicznych kluczy do otwarcia drzwi. Napęd nie wymaga doprowadzenia zasilania z gniazdka. Jedynie co 2-3 miesiące należy go ładować za pomocą kabla Micro USB z magnetyczną końcówką. W awaryjnych sytuacjach zawsze istnieje możliwość otwarcia drzwi przy użyciu mechanicznego klucza wkładki bębenkowej. Dzięki oferowanym funkcjom i nowoczesnej obudowie, model ÜTopic stanowi znakomite rozwiązanie zarówno w zupełnie nowych, jak i już istniejących drzwiach w domach, mieszkaniach, obiektach użyteczności publicznej, przestrzeniach konferencyjnych itp. Do wyboru jest napęd z obudową w kolorze czarnym i szarym.

Nowością jest bramka W-LAN HUB, umożliwiająca zdalne zarządzanie pracą napędu ÜTopic z dowolnego miejsca na świecie objętego zasięgiem sieci internetowej. Wówczas administrator systemu (np. właściciel lub zarządca obiektu) ma możliwość przyznawania i unieważniania o dowolnej porze dostępu np. osobom wynajmującym apartamenty czy mieszkania wakacyjne. Drzwi z napędem ÜTopic można doposażyć również o Moduł Automatycznego Ryglowania, powodujący automatyczne zaryglowanie skrzydła pięć sekund po jego zamknięciu.

Wielopunktowe zamki ÜLock Inductive

Zasilane indukcyjnie wielopunktowe zamki serii ÜLock Inductive posiadają funkcję samoryglowania, a ich rozstaw wynosi 92 mm. Mogą być one stosowane na drzwiach drewnianych, profilowych (aluminiowych / PCV) i płaszczowych. Dzięki zastosowaniu blachy zaczepowej z ładowarką indukcyjną, w przypadku tych modeli zamków nie ma potrzeby kładzenia kabli w skrzydle drzwiowym, ani nie trzeba pamiętać o regularnym wymienianiu baterii. Pracą zamków można sterować drogą radiową poprzez moduły I/O oraz czytniki RFID, a wszystkie przesyłane do nich dane są szyfrowane przy użyciu algorytmu AES-128. Każdy wielopunktowy zamek posiada pięć punktów ryglowania: trzy zaczepy pełniące funkcję rygli wysuwnych oraz dwa rygle hakowe. Jednak dzięki funkcji antypanicznej od wewnątrz budynku / pomieszczenia zawsze jest możliwość ewakuacji i otwarcia drzwi za pomocą klamki lub dźwigni przeciwpanicznej. Z kolei do otwarcia drzwi od zewnątrz wymagane jest uwierzytelnienie lub użycie mechanicznego klucza. Oprócz wersji ładowanej indukcyjnie, wielopunktowe zamki ÜLock są dostępne również w wariantach z zasilaniem bateryjnym (ÜLock Battery).

 

Nowoczesne oprogramowanie i szereg platform do zarządzania systemami kontroli dostępu

Eksperci firmy NOVET objaśnią sposób działania oprogramowania służącego do zarządzania systemami kontroli dostępu i szczegółowo wytłumaczą różnice pomiędzy poszczególnymi platformami. Chętne osoby będą mogły samodzielnie sprawdzić sposób działania poszczególnych urządzeń i dowiedzieć się w jaki sposób mogą one pomóc usprawnić zarządzanie dostępem do danego budynku oraz znajdujących się w nim stref i pomieszczeń. Szeroki wybór urządzeń i rozwiązań kontroli dostępu sprawia, że możliwe jest znalezienie rozwiązania odpowiedniego niemal do każdego rodzaju potrzeb i wymagań. Oferowane przez NOVET platformy kontroli dostępu sprawdzają się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Ponadto klienci mają do dyspozycji personalizowane rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb i wymagań.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów Securex 2024, gdzie z przyjemnością opowiemy o proponowanych rozwiązaniach i podzielimy się z Państwem naszą wiedzą w zakresie oferowanych zabezpieczeń oraz systemów kontroli dostępu.