Lista newsów

Ochrona palców - rozwiązania dedykowane dla szkół

Największe towarzystwa ubezpieczeniowe regularnie publikują statystyki dotyczące wypadków w placówkach oświatowych na terenie całej Polski. Wynika z nich jasno, że każdego roku w szkołach podstawowych, szkołach średnich i gimnazjach dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków.
Około 20% z nich obejmują różnego rodzaju obrażenia dłoni i palców.

 

Podobne wypadki zdarzają się również w przedszkolach, żłobkach, ośrodkach kolonijnych oraz obiektach noclegowych, z których korzysta młodzież i dzieci. Wielu takich zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby na drzwiach zainstalowane były rolety ochrone, profile osłonowe lub inne rozwiązania czy systemy ochrony palców.

 

Warto mieć świadomość, że uszkodzenia dłoni i palców są nie tylko bolesne, ale jednocześnie niosą ze sobą poważne skutki, takie jak na przykład trwałe uszkodzenie nerwów palców / dłoni czy nawet amptuacja palców.
Taki uraz może spowodować u dziecka traumę na całe życie, a dodatkowo znacznie ograniczyć jego zdolności manualne.

 

Leczenie urazów dłoni i palców jest trudne, czasochłonne i kosztowne. Niestety nawet długi proces rehabilitacji
nie gwarantuje odzyskania pełnej sprawności. Dla dziecka wiąże się nie tylko z bólem fizycznym, ale również z cierpieniem psychicznym. Dlatego nie warto oszczędzać na rozwiązaniach, które pozwalają uniknąć tego typu wypadków.

 

 

NOVET rekomenduje rolety ochronne i profile osłonowe, renomowanej niemieckiej marki Athmer. O ich wysokiej skuteczności najlepiej świadczy fakt, że są powszechnie stosowane w szkołach i innych obiektach użyteczności publicznej za Odrą.

 

W Niemczech obowiązują już szczegółowe regulacje prawne, nakazujące montaż systemów ochrony palców w obiektach, z których korzystają dzieci. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można przewidzieć, że wcześniej czy
później podobne przepisy wprowadzone zostaną także w Polsce.

 

 

W ofercie NOVET znajdują się modele rolet i profili osłonowych, dedykowanych zarówno do drzwi automatycznych (zgodnych z normą EN 16005), jak i do drzwi sterowanych ręcznie. Niektóre z nich (np. NR-32 UniSafe w-proof czy NR-26-w-proof) posiadają odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych i są odpowiednie do zamontowania w drzwiach zewnętrznych. Z kolei modele NR-38, NR-32 UniSafe, NR-30, NR-25 i NA-7 dedykowane są do zastosowania na drzwiach wewnętrznych.

 

 

Dodatkowo do wyboru są profile osłonowe dedykowane do drzwi bezprzylgowych: BU-16, BU-20, BU-22, BU-16K, BU-18K, BU-20K oraz BU-22K, a także profile osłonowe do drzwi przylgowych: BO-13, BO-20, BO-22, BO-23, BD+-18, BD+-20 i BD+-23. Każde z proponowanych rozwiązań jest dostępne w szerokiej palecie wykończeń kolorystycznych.

 

 

Ofertę uzupełnia model HS-25 dedykowany do montażu na głównej krawędzi zamykającej oraz ochrona palców SwingGuard, odpowiednia do zastosowania na drzwiach wahadłowych, obrotowych oraz przesuwnych.