Lista newsów

Salvadita - Innowacyjne rozwiązanie ochrony palców

Firma Otlav opracowała i opatentowała innowacyjne urządzenie, zapewniające ochronę palców oraz zapobiegające trzaskaniu drzwiami. Zostało ono zaprojektowane i wykonane zgodnie z wymogami europejskiej normy UNI EN 16654:2015.

 

Sposób działania urządzenia jest bardzo prosty. W przypadku, gdy skrzydło drzwi zostanie pchnięte z dużą siłą, urządzenie Salvadita zatrzymuje je zapobiegając potencjalnemu uszkodzeniu dłoni oraz palców.

 

Zastosowany w urządzeniu system aktywuje się tylko w momencie, gdy drzwi zamykane są z taką siłą, że mogą spowodować uszkodzenie dłoni przytrzaśniętej skrzydłem. W pozostałych sytuacjach Salvadita nie wpływa na pracę drzwi, umożliwiając ich normalne zamykanie.

 

Urządzenie można zamontować na drzwiach o grubości skrzydła co najmniej 40 mm i wadze wynoszącej maksymalnie 40 kg. Należy również pamiętać o umieszczeniu Salvadity na wysokości co najmniej 1800 mm od podłoża.

 

O wysokiej jakości urządzenia świadczy fakt, że z powodzeniem przeszło ono testy wydajności i niezawodności w niemieckim Institut für Holztechnologie Dresden (IHD).