Lista newsów

Rozstrzygnięcie II etapu konkursu Bargework

Podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej miało miejsce rozstrzygnięcie drugiego etapu konkursu dla architektów i projektantów Bargework.

 Uczestnicy konkursu

 

Fot. Nagrodzeni i wyróźnieni uczestnicy drugiego etapu konkursu Bargework

 

W tym roku zadaniem uczestników konkursu było wykorzystanie elementów wyposażenia dostępnych w ofercie partnerów technologicznych Bargework, w celu stworzenia projektu wnętrza budynku biurowego położonego
na wodzie.

 

Autorzy prac mieli do dyspozycji między innymi trzy modele klamek obiektowych z technologią CLAQ: Tech, Linear
i O. Każda z klamek została wyprodukowana z całkowicie wolnego od metali ciężkich stopu PURA, który cechuje się niższą od mosiądzu wagą, bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi oraz zmniejszonym zapotrzebowaniem na energię w procesie produkcji.

 

Wszystkie modele klamek zostały sklasyfikowane w klasie 4 kategorii użytkowania normy EN 1906, co oznacza, że są odpowiednie do stosowania w pomieszczeniach, w których występuje wysokie ryzyko wielokrotnego nieprawidłowego i intensywnego użytkowania. Dodatkowo powłoka BIOV gwarantuje ochronę antykorozyjną w stopniu 4 i objęta jest 25-letnią gwarancją. Dzięki temu klamki można zainstalować nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynków.

 

Nagroda główna w konkursie Bargework wraz z czekiem o wartości 20 000 złotych, przypadła w udziale dwóm projektantkom z Krakowa Joannie Lenart i Izabeli Kisielewskiej. Ich praca przedstawia wnętrze przestronnego
i funkcjonalnego biura, charakteryzujące się harmonijnymi kształtami i fakturami. Liczne podobieństwa do form występujących w świecie przyrody sprawiają, że zaprezentowane wnętrze stanowi przyjazne otoczenie, które sprzyja wykonywaniu kreatywnej pracy.

 

Najlepsza praca

Rys. Praca Joanny Lenart i Izabeli Kisielewskiej uznana przez jury za najlepszy projekt konkursu 

 

Podobnie jak w poprzednim etapie konkursu, poziom nadesłanych prac był bardzo wysoki. Dlatego jury Bargework składające się z wybitnych przedstawicieli świata architektury, nauki i biznesu przyznało aż cztery nagrody dodatkowe wraz z czekami o wartości 1000 zł. Otrzymali je: Małgorzata i Mateusz Szydło, Krzysztof Gryglak, Jakub Chojna oraz dwuosobowy zespół w składzie Monika Kalita i Karol Skowerski. Ponadto 20 innych prac nagrodzono specjalnymi wyróżnieniami. Laureaci stworzyli projekty wnętrz zgodne z filozofią biura, które stanowi nie tylko miejsce pracy, ale również wypoczynku i doskonale komponuje się z naturalnym otoczeniem.

 

Wyróżniona praca

Rys. Wyróżniona praca Krzysztofa Gryglaka

 

Dodatkowe informacje na temat Bargework oraz prezentacje nagrodzonych prac można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej konkursu pod adresem http://bargework.com/.