Lista newsów

Dlaczego warto stosować system CLAQ?

System CLAQ to nowy system szybkiego i wygodnego motażu klamek do drzwi i okien bez używania klucza imbusowego. Działanie systemu opiera się na samoblokującym mechanizmie z automatycznym pozycjonowaniem trzpienia. Dzięki temu ryzyko związane z niewłaściwym montażem ograniczone jest do minimum. Krótki czas montażu stanowi istotną korzyść dla właścicieli i zarządców dużych obiektów takich jak na przykład centra handlowe, urzędy, szpitale, hotele itp., w których instaluje się lub wymienienia duże ilości klamek.

 

Logo CLAQ

Montaż rękojeści bez użycia imbusa

Brak otworu pod imbus w rękojeści klamki skraca czas montażu o 80%, gdyż instalator nie musi przykręcać każdej rękojeści osobno. Co więcej brak śruby imbusowej wyklucza możliwość poluzowania się klamki lub wypadnięcia rękojeści z trzpienia, a ponadto wpływa korzystnie na wygląd klamki i poprawia jej estetykę.

 

Automatyczne pozycjonowanie trzpienia

Zaletą trzpienia jest automatyczne ustawianie się w prawidłowej pozycji. Wystarczy przełożyć trzpień przez orzech zamka, nałożyć rękojeści po obu stronach drzwi i ścisnąć je ze sobą. Trzpień wchodzi w przeciwległe rękojeści równomiernie na taką samą głębokość.

 

Kołek przeciwdemontażowy

Do zabezpieczenia klamki od strony zewnętrznej stosuje się specjalny kołek, który trwale chroni rękojeść przed wymontowaniem. Spełnia on także funkcję antywłamaniową.

 

Rozeta z dwukierunkową sprężyną

Wszystkie klamki ENTRA z systemem CLAQ dostarczane są wraz z rozetą z dwukierunkową sprężyną. Dzięki temu można naciskać lub podnosić klamkę aż do kąta 45°. Takie klamki bez najmniejszych problemów współpracują z wielopunktowymi zamkami, w których ryglowanie odbywa się poprzez uniesienie klamki o 45°.

 

Dodatkowo rozeta z dwukierunkową sprężyną redukuje mechaniczne obciążenie zamka i jest uniwersalna co oznacza, że można montować ją z lewą lub prawą rękojeścią. Po zainstalowaniu rozeta jest niewidoczna pozwalając zachować efekt stylistyczny wynikający z zastosowania wybranego modelu klamki.

 

Rozeta

 

Rys. Rozeta z dwukierunkową sprężyną

 

 

Podkładka termiczna pod rozetę: TERMI

Opcjonalnie do klamek z systemem CLAQ można także zamontować podkładkę termiczną pod rozetę TERMI, która zmniejsza straty energii poprawiając w ten sposób efektywność energetyczną budynku. Zaleca się jej stosowanie w klamkach drzwiowych i okiennych wykorzystywanych w budownictwie pasywnym. Podkładka termiczna pod rozetę pomaga dostosować charakterystykę energetyczną budynku do wymogów unijnych określonych w europejskiej dyrektywie 2010/31/UE.

 

Termi 

Rys. Podkładka termiczna pod rozetę TERMI

 

 

Które klamki posiadają system CLAQ?

Wszystkie klamki ENTRA dostępne w ofercie firmy Novet zostały wyposażone w system CLAQ. Znajdują się wśród nich zarówno klamki przeznaczone do zamontowania w drzwiach jak i klamki okienne.

 

 

Klamka Torri

Zdj. Klamka Torri z systemem CLAQ

 

 

Do jakich drzwi pasują klamki z systemem CLAQ?

Klamki z systemem CLAQ są odpowiednie do drzwi o różnej grubości, ponieważ ich trzpień nie posiada trwałego połączenia z rękojeścią. Dodatkowo system CLAQ posiada zgodność z normą EN 1906 w klasie 3 i 4. W rezultacie klamki z tym systemem można z powodzeniem instalować nawet w drzwiach o wysokiej częstotliwości używania oraz obiektach, z których korzystają osoby stosujące brutalną siłę fizyczną (stadiony, koszary itp.).

 

Dokument

 

Dokument potwierdzający zgodność z normą EN 1906

 

 

Sześć rodzajów wykończenia

Klamki z systemem CLAQ dostępne są w sześciu rodzajach wykończenia:


- mosiądz PVD,

- nikiel PVD,

- stal nierdzewna matowa,

- chrom błyszczący,

- chrom matowy,

- mosiądz lakierowany.

 

Gioia

Zdj. Klamka Gioia z wykończeniem chrom błyszczący

 

 

Z jakimi zamkami współpracują klamki?

Klamki z systemem CLAQ mogą być używane z zamkami na trzpień o kwadracie 7, 8, 9 i 10 milimetrów.

 

 

Dodatkowe zabezpieczenia i gwarancja producenta


- 500 000 cykli:
wszystkie klamki z systemem CLAQ zostały wyprodukowane z trwałych
i wytrzymałych materiałów oraz przeszły test 500 000 cykli pracy.

- 30 lat gwarancji: Na klamki wykonane ze stali nierdzewnej AISI316 posiadające powłokę BIOV.

- 10-letnią gwarancja na mechanizm systemu CLAQ.

 

 

Film prezentujący montaż klamki i sposób działania systemu CLAQ: