Lista newsów

Zastosowanie i funkcje uszczelek opadających

Odpowiednio dopasowane i prawidłowo zamontowane uszczelki opadające zapewniają skuteczną ochronę przed przenikaniem do wnętrza budynków oraz pomieszczeń dymu, kurzu, powietrza, pyłu, światła, wody oraz ognia. Oprócz zwiększenia komfortu zastosowanie uszczelek opadających zapewnia także poprawę izolacji termicznej oraz akustycznej budynku / pomieszczenia.

 

Do wszystkich rodzajów drzwi

 

Novet oferuje szeroki wybór uszczelek opadających do drzwi wykonanych z drewna, z metalu, z PCV oraz ze szkła. Poszczególne modele są dedykowane do drzwi jednoskrzydłowych, dwuskrzydłowych, piwotowych, przesuwnych, łamanych, wahadłowych i łukowych, a także do drzwi ewakuacyjnych, przeciwpożarowych i / lub dymoszczelnych, drzwi rentgenowskich, drzwi z rekuperacją oraz śluz.

 

Szwajcarska precyzja i najwyższa jakość

 

Produkcja wszystkich uszczelek odbywa się na terenie Szwajcarii w nowoczesnej fabryce należącej do firmy Planet. Dodatkowo wybrane modele uszczelek są testowane przez renomowane niemieckie instytuty badawcze: ift (Institut für Fenstertechnik) Rosenheim oraz MPA NRW Dortmund. Planet posiada również własne laboratorium akustyczne wyposażone w sprzęt firmy Norsonic-Tippkemper, które zostało opomiarowane i jest regularnie kontrolowane przez pracowników ift Rosenheim. Wszystko to gwarantuje najwyższą jakość uszczelek, których zalety zdążyli już docenić klienci w 65 krajach na całym świecie.

 

Siedziba firmy Planet

 

Fot. Siedziba szwajcarskiej firmy Planet.

 

Najwęższe uszczelki

 

Zaledwie 8 mm grubości posiada profil uszczelki US, co sprawia, że może być ona zamontowana w wąskich
drzwiach przylgowych lub bezprzylgowych, a nawet obok kantrygla w skrzydle biernym drzwi dwuskrzydłowych.
Po zainstalowaniu uszczelka opada bezszelestnie do 20 mm i zapewnia izolację akustyczną do 48 dB.

 

Model US jest dedykowany do drzwi drewnianych, ale może być również montowany w drzwiach metalowych oraz profilowych (PCV). Oprócz standardowej wersji przeznaczonej do równych podłóg, na osobne zamówienie można również zaopatrzyć się w wariant uszczelki z ukośną wargą, dedykowany do zastosowania na nierównym podłożu.

 

Uszczelk Planet US

 

Rys. Zastosowanie uszczelki Planet US.

 

Niezwykle wąskim profilem o grubości jedynie 8 mm charakteryzuje się także uszczelka Planet TW, dedykowana
do drzwi metalowych. Po zamontowaniu bezszelestnie opada do 12 mm oraz gwarantuje izolację akustyczną aż
do 49 dB. Występuje w wersji do równych oraz nierównych podłóg.

Uszczelka Planet TW

Rys. Uszczelka Planet TW.

 

Uszczelki do budynków pasywnych, obiektów z rekuperacją i śluz

 

Planet MinE to grupa uszczelek o szerokim spektrum zastosowań, dedykowanych do domów energooszczędnych, budynków pasywnych, obiektów wyposażonych w systemy wentylacji, wilgotnych pomieszczeń, obiektów z rekuperacją oraz śluz. Uszczelki MinE zapewniają cyrkulację powietrza, a jednocześnie tworzą barierę zabezpieczającą przed przedostawaniem się ognia, dźwięku i światła. Modele Planet MinE-F/S oraz Planet MinE-F/V są odpowiednie do montażu w drzwiach z przylgą. Z kolei modele Planet MinE-S oraz Planet MinE-V można zainstalować w drzwiach bezprzylgowych.

Uszczelka Planet MinE

 

Rys. Uszczelka Planet MinE-F/S do drzwi z przylgą.

 

Wodoodporna uszczelka chroniąca przed zacinającym deszczem

 

Uszczelka Planet X3 została wyposażona w specjalny mechanizm powodujący ruch uszczelki w dół i na boki podczas opadania. Dzięki temu zapewnia skuteczną ochronę przed zacinającym deszczem, a dodatkowo gwarantuje izolację akustyczną do 48 dB. Brak konieczności stosowania odpływu i wykonywania prac budowlanych podczas montażu uszczelki sprawia, że stanowi ona nie tylko praktyczne, ale także wygodne i łatwe do zastosowania ekonomiczne rozwiązanie. Model Planet X3 występuje w wersji przeznaczonej do samodzielnego skrócenia, ale można również zamówić gotową do zamontowania uszczelkę wykonaną na żądany wymiar.

 

Uszczelka Planet X3

 

Rys. Uszczelka Planet X3.

 

Uszczelki akustyczne

 

W ofercie Novet dostępne są cztery modele uszczelek (HS-plus, FT-plus, MF-plus, RO-plus), zapewniających wysoką izolację akustyczną, sięgającą 54 / 55 dB i potwierdzoną certyfkatem ift Rosenheim. Modele HS-plus i FT-plus są dedykowane do drzwi drewnianych, a uszczelki MF-plus i RO-plus do drzwi metalowych. Wszystkie modele mogą być także montowane w drzwiach przeciwpożarowych i dymoszczelnych.

 

Uszczelki akustyczne

 

Rys. Uszczelki akustyczne do drzwi drewnianych oraz drzwi metalowych.

 

Uszczelki do drzwi całoszklanych

 

Uszczelki do drzwi całoszklanych z serii Planet KG występują w kilku wariantach. W zależności od wybranego modelu, są one odpowiednie do szkła o grubości 8 / 10 / 12 mm, a nawet grubszego niż 12 mm (Planet KG-U). Szybki oraz wygodny montaż, który nie wymaga nawiercania tafli szklanej sprawia, że takie uszczelki są często wybierane przez klientów poszukujących prostych, a zarazem nowoczesnych rozwiązań.

Uszczelki do szkła

 

Rys. Uszczelki do szkła Planet KG-S do równych / nierównych podłóg.

 

Uszczelki specjalne

 

Oprócz często spotykanych rozwiązań, dostępne są również uszczelki przeznaczone do mniej popularnych, a nawet nietypowych zastosowań. Model Planet RH został wyposażony w skośną wargę i jest odpowiedni do zastosowania w przypadku występowania nierównych podłóg w miejscu instalacji. Uszczelka zapewnia izolację akustyczną do 44 dB
i można zamontować ją w drzwiach z drewna, metalu oraz PCV. W przypadku posiadania drzwi przesuwnych warto zainteresować się uszczelką Planet SL z prowadzeniem podłogowym. Z kolei w drzwiach rentgenowskich idealnie sprawdzi się uszczelka Planet BL, która posiada ołowianą wkładkę i zabezpiecza przed szkodliwym promieniowaniem. Ciekawym rozwiązaniem jest również uszczelka Planet GH, która opada aż do 42 mm.

 

Uszczelki specjalne

 

Rys. Uszczelki specjalne: Planet RH, Planet SL, Planet BL oraz Planet GH.

 

Progi drzwiowe

 

Zastosowanie progu drzwiowego Planet F pozwala wytłumić dźwięki przenoszone przez podłogi i ściany, takie jak
na przykład stukanie obcasów, co korzystnie wpływa na komfort osób przebywających w danym pomieszczeniu.
Próg Planet F jest dostępny w dwóch wersjach, różniących się od siebie wymiarami. Zarówno model Planet F35,
jak i Planet F50 posiada wykończenie anodyzowane EV1.

 

Progi Planet F

 

Rys. Progi drzwiowe Planet F35 oraz Planet F50.

 

Wytłumienie hałasu uderzeniowego zapewnia również próg podłogowy Planet BT. W skład kompletu wchodzi także płaska ząbkowana maskownica 40 / 60 mm.

 

Próg podłogowy Planet BT

 

Rys. Próg drzwiowy Planet BT.

 

Akcesoria dodatkowe

 

Do uszczelek opadających dedykowanych jest szereg akcesoriów dodatkowych. Jednym z nich jest kantrygiel Planet KR, odpowiedni do uszczelek Planet HS / HS-plus, RH, FT / FT-plus, RF, MinE, MF / MF-plus, RO / RO-plus, RS / RS-plus, PU / PU-plus, BL oraz GH. Kantrygiel Planet KR jest dostępny w wersjach z blachą zaokrągloną 15 mm lub blachą kwadratową 18 mm.

 

Kantrygiel Planet KR

 

Rys. Kantrygle Planet KR.

 

Ofertę uzupełniają gniazda ze specjalnym plastikowym elementem zapobiegający drganiom oraz maskownice podłogowe z zaślepką chroniącą przed kurzem. Ponadto dostępne są również zestawy montażowe dedykowane
do wybranych modeli uszczelek, szablon do skracania uszczelki Planet X3, aktywator nawierzchniowy oraz taśmy samoprzylepne do montażu uszczelek Planet KG-S.

 

Maskownice i wpusty

 

Zdj. Gniazda i maskownice podłogowe Planet.

Gniazda i maskownice podłogowe Planet.